Mūsų pagrindinė technologija: Daiktų interneto įrenginių prieigos valdymo ir eksploatavimo bei priežiūros paslaugos palaiko savęs atradimą, savaiminį integravimą ir greitą daiktų interneto įrenginių prieigą, prijungtų daiktų interneto įrenginių stebėjimą ir valdymą, bendravimą realiuoju laiku ir rinkimą. verslo duomenų ir teikti pagrindinių duomenų palaikymą pramonės didžiųjų duomenų platformoms.
Išmani gamykla – tai labai skaitmenizuota ir automatizuota gamybos įmonė, kuri naudoja pažangias technologijas, kad optimizuotų gamybos procesus, padidintų lankstumą ir padidintų efektyvumą. Išmaniosios gamyklos architektūra paprastai susideda iš kelių tarpusavyje sujungtų sluoksnių, kurie sklandžiai veikia kartu. Žemiau pateikiama šių sluoksnių ir jų vaidmenų išmaniosios gamyklos sistemoje apžvalga:
1. Fizinis sluoksnis (įranga ir įrenginiai)
Jutikliai ir pavaros: prietaisai, kurie renka duomenis (jutikliai) ir atlieka veiksmus (pavaros) pagal tais duomenis.
Mašinos ir įranga: robotai, automatizuotos transporto priemonės (AGV) ir kitos mašinos, kurias galima valdyti ir stebėti nuotoliniu būdu.
Išmanieji įrenginiai: įrenginiai su daiktų internetu, galintys bendrauti tarpusavyje ir su centrinėmis valdymo sistemomis.
2. Ryšio sluoksnis
Tinklas: apima laidinius ir belaidžius tinklus, kurie leidžia palaikyti ryšį tarp įrenginių, mašinų ir centrinės valdymo sistemos.
Protokolai: Ryšio protokolai, tokie kaip MQTT, OPC-UA ir Modbus, palengvina sąveiką ir keitimąsi duomenimis.
3. Duomenų valdymo sluoksnis
Duomenų rinkimas ir kaupimas**: sistemos, kurios renka duomenis iš įvairių šaltinių ir kaupia juos tolesniam apdorojimui.
Duomenų saugykla: debesyje pagrįsti arba vietiniai saugyklos sprendimai, kuriuose saugomi surinkti duomenys.
Duomenų apdorojimas: įrankiai ir platformos, apdorojančios neapdorotus duomenis į reikšmingas įžvalgas ir veiksmingą informaciją.
4. Taikymo sluoksnis
Manufacturing Execution Systems (MES): programinės įrangos programos, valdančios ir stebinčios gamykloje vykdomą darbą.
Įmonės išteklių planavimas (ERP): sistemos, kurios integruoja ir valdo visus verslo operacijų aspektus.
– **Numatoma priežiūra**: programos, kurios naudoja istorinius duomenis ir mašininį mokymąsi, kad nuspėtų įrangos gedimus.
- **Kokybės kontrolės sistemos**: automatizuotos sistemos, kurios stebi ir palaiko produktų kokybės standartus.
5. Sprendimų palaikymas ir analizės sluoksnis
Verslo žvalgybos (BI) įrankiai: prietaisų skydeliai ir ataskaitų teikimo įrankiai, užtikrinantys gamyklos operacijų matomumą realiuoju laiku.
Išplėstinė analizė: įrankiai, kurie duomenims taiko statistinius modelius ir algoritmus, kad gautų gilesnių įžvalgų ir prognozuotų tendencijas.
- **Dirbtinis intelektas (AI)**: dirbtinio intelekto sistemos, galinčios savarankiškai priimti sprendimus ir optimizuoti procesus.
6. Žmogaus ir mašinos sąveikos sluoksnis
Vartotojo sąsajos: pritaikomos prietaisų skydeliai ir mobiliosios programos, leidžiančios operatoriams ir vadovams sąveikauti su sistema.
Bendradarbiaujantys robotai (Cobots)**: robotai, sukurti dirbti kartu su žmonėmis, didinant produktyvumą ir saugą.
7. Saugumo ir atitikties sluoksnis
Kibernetinio saugumo priemonės**: protokolai ir programinė įranga, apsaugantys nuo kibernetinių grėsmių ir pažeidimų.
Atitiktis**: pramonės standartų ir taisyklių, susijusių su duomenų privatumu, sauga ir poveikiu aplinkai, laikymosi užtikrinimas.
8. Nuolatinis tobulinimo ir prisitaikymo sluoksnis
Grįžtamojo ryšio mechanizmai: sistemos, renkančios grįžtamąjį ryšį iš gamyklos grindų ir viršutinės vadovybės.
Mokymasis ir prisitaikymas: nuolatinis tobulėjimas per kartotinį mokymąsi ir prisitaikymą, remiantis veiklos duomenimis ir grįžtamuoju ryšiu.
Šių sluoksnių integravimas leidžia išmaniajai gamyklai veikti efektyviai, greitai prisitaikyti prie kintančių sąlygų, išlaikyti aukštą kokybės ir našumo lygį. Kiekvienas sluoksnis atlieka lemiamą vaidmenį bendroje architektūroje, o jų tarpusavio ryšys užtikrina, kad gamykla veiktų kaip darnus vienetas, galintis priimti sprendimus realiuoju laiku ir dinamiškai reaguoti į rinkos poreikius.